رزومه شرکت ایمن برق سیستم (سهامی خاص)

این شرکت با فعالیت چندین ساله در زمینه تولید، خدمات، تهیه کالا و با سوابق قابل تأمل در این سرفصل ها، توانسته است گامی کوچک برای فرآیند تحولات صنعتی و فن آوری های نو و دانش بنیان بردارد.

تولید

  1. این شرکت با تولید اولین محصول خود در سال 1384، هشدار دهنده میدان الکتریکی تا مقطع 230کیلوولت برای استفاده کاربران برق در خطوط و پست ها با مشارکت پژوهشگاه نیرو، ضمن دریافت گواهی نامه از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، به عنوان پروژه های برتر و گواهی کیفیت کالا از شرکت توانیر و عرضه آن به ادارات برق از سال 1385، توانسته است در زمینه ایمنی کاربران برق در محیط های برقدار و کاهش تلفات جانی و مالی، گام های موثری بردارد.
  2. این شرکت با مشارکت پژوهشگاه نیرو اقدام به ساخت مقره سنجش ولتاژ و جریان برای خطوط فشار متوسط (تا 36کیلوولت) نموده و با احداث آزمایشگاه 36 کیلوولت و آزمایشگاه تست CT در محل کارخانه واقع در شهرک صنعتـی اشتهارد، که در سال 1395 موفق به اخذ پروانه بهـره برداری شـده است، توانسته جایگزینی مناسب برای تکنـولوژی MOF، بیابد. این محصول  کلیه پارامترهای برق در خطوط Out Door را اندازه-گیری نموده و همزمان از طریق GPRS به دیسپاچینگ شرکت توزیع ارسال می نماید. با توجه به قیمت تمام شده مقره سنجش محصولی مناسب و فراگیر در برابر موارد مشابه خارجی می باشد. با عنایت به اینکه بر اساس آمار توانیر در سال 1383، 383000کیلومتر خط 20کیلوولت در کشور وجود داشته و به علت استهلاک و عدم قرائت On Line بدون اشکال شبکه، حدود 25% پرت برق منظور می شود، که بر اساس پژوهش های پژوهشگاه نیرو این تولید می تواند تا میزان 5% در احیاء ورودی های برق از نیروگاه ها به شرکت های توزیع استفاده بهینه را به ارمغان بیاورد، نیاز به دستگاه مقره سنجش بیش از پیش احساس می شود.

نمونه اولیه مقره سنجش در سال 1393 در شرکت توزیع نیروی برق استان تهران نصب گردید و پس از پایش یکساله توسط متخصصین این شرکت موفق به اخذ تأییدیه های فنی و ورود به وندور لیست گردید.
متعاقباً همزمان نمونه های مشابهی به شرکت توزیع نیروی برق شمال کرمان و جنوب کرمان تحویل گردید که در حال اخذ تأییدیه میباشد. در سال 1394، 5 دستگاه به شرکت توزیع نیوروی برق استان گیلان تحویل گردید و در سال 1396 قراردادی به تعداد 60 دستگاه با شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان به امضاء رسید.

خدمات

ترمیم مقره های پرسلانی به صورت کامپوزیتی با مشارکت پژوهشگاه نیرو در محل از رنج 63 کیلوولت تا 400 کیلوولت، هم اکنون وجود مقره های شکسته و تعویض آن به علت قدیمی، طولانی و پرهزینه بودن لطمات شدیدی را در شبکه ایجاد می نماید، می تواند جزء اولویت های تعــمیراتی باشد. لازم به ذکر است انجام این خدمت به تأیید دفتر فنی شرکت متانیر رسیده است.

 قسمتی از فعالیت های ترمیمی به شرح ذیل می باشد:

  • ترمیم مقره های سکسیونر 230کیلوولت شرکت فولاد خوزستان در اهواز
  • ترمیم بوشینگ های 230کیلوولت زیمنس پست عباس آباد علاقه مند تهران (شرکت زیمنس بابت تعویض بوشینگ فوق مبلغ 800میلیون ریال با 36 ساعت خاموشی را اعلام نموده بود) که این شرکت با مبلغ 15 میلیون ریال در محل و با 24 ساعت خاموشی موفق به اجراء پروژه گردید.
  • ترمیم مقره هوایی 400کیلوولت پست ساوه تهران
  • ترمیم مقره های پست 230کیلوولت پست شوش تهران
  • ترمیم بوشینگ ترانس 400 تولید برق بیستون

این شرکت در سال 1395 موفق به اخذ گواهینامه ISO 9001 از شرکت GCERTI و گواهینامه CE از شرکت DRS شد. همچنین در سال 1395 این شرکت عضو پارک علم و فناوری استان البرز  گردید و در سال 1396 پس از بررسی و کارشناسی توسط کارگروه ارزیابی شرکتهای دانش بنیان ، در زمره شرکتهای دانش بنیان کشور قرار گرفت.

 

مهندس امیرناصر صیرفیان

مدیر عامل